عروس ماهی

عروس ماهی در اکثر رودخانه های ایران دیده میشود، این ماهی همانند ماهی زردک در آب های روان و گاهی در حاشیه درختان دیده می شود.

در فصل بهار بین سنگریزه های کف آب تخمریزی می کند. عروس ماهی از حشرات، سنجاقک ها و کرم ها تغذیه می کند. کرمهای خاکی که از بین گل و لای حاشیه رودخانه بیرون می افتند و همچنین حشرات زیر بوته های کف آب غذای خوبی برای این ماهی است. البته گاهی از سنجاقک ها و پشه ها که روی آب می افتند تغذیه می کنند.

برای صید این ماهی از پشه سیاه بزرگ، کرم خاکی و خمیر و همچنین روده مرغ استفاده می شود. فصل صید این ماهی بهار و تابستان است، اوایل صبح این ماهی خوب به قلاب می افتد.

عروس ماهی دهانی نسبتا کچک دارد پس باید از قلابهای پایه بلند و کوچک استفاده کرد. این ماهی هم به روش روآبی و هم به روش زیر آبی و هم به روش فلای فیشینگ قابل صید است.

اما همانطور که گفته شد به دلیل کوچکی این ماهی بهتر است از شیوه روآبی استفاده شود.

چوب سبک و چوب کاسی بهترین چوبها برای صید این ماهی است.

نخ شمار 30 و  35 مورد استفاده برای صید این ماهی قرار می گیرد.

 

 

 ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

/ 5 نظر / 507 بازدید
دارا

روش رو ابی میگی ادم یاده پشه رو ابی میوفته. به نظر من بگیم روش فلوتینگ یا روش با شناور . نمیدونم شاید بهتر باشه.

دارا

عکس ماهی عروس کوش پس .منظورت همون اسلک یا کولی اب شیرین ؟

چاوشان

درود بر شما باتشکر از مطلبتون

[سبز]

rashti

salam in aroos mahi nis dostan ma gilaka behesh migim sia koli asanam gereftanesh sakht nis dg fly chara akhe ye chobe kasiye mamooli nakhe saize 18 herfeiii gholabe kheyli riiiz tome ham jigare morgh behtarine ba chob banbeh roabi dar mordabe siyadarvishan man harseri miram 30 ta 40 ta migiram