تاثیر باد در ماهیگیری

اگر به روش روآبی به ماهیگیری بپردازیم باد شناور را جا به جا می کندو دائم شناور به ایتن طرف و آنطرف آب حرکت می کند.

چنانچه به روش زیر آبی ماهیگیری کنیم باد نخ و چوب ماهیگیری را به شدت تکان می دهد و ماهیگیری را دچار مشکل می کند.

عمدتا در هنگام وزیدن باد شدید، ماهیگیری دچار اشکال می شود. تجربه نشان داده است در زمانی که باد شدید می وزد ماهی دهن به قلاب نمی زند و خبری از صید ماهی نیست.

تاثیری که شدت باد بر آب می گذارد سبب می شود که سطح و داخل آب دگرگون شود.

این دگرگونی سبب می شود ماهی آشفته و منزوی شود و به عبارت دیگر ماهی در گوشه ای بین سنگ ها و یا گیاهان بی حرکت بماند.

البته همانطور که در ابتدا گفته شد با وزیدن باد شناور و نخ و چوب ماهیگیری در اثر وزش باد تکان می خورد و اگر هم ماهی به طعمه و قلاب دهن بزند قابل تشخیص نیست.

در مواقعی که باد می آید باید سعی کنیم چوب را زیاد در مسیر وزش باد قرار ندهیم، همچنین نخ را زیاد شل نگه نداریم بلکه نخ را تند کنیم که باد آن را تکان ندهد.

پایه چوب را در زمین محکم کنیم و از استقرار آن اطمینان حاصل کنیم، چرا که ممکن است شدت باد پایه چوب را از حالت استقرار خارج کرده و باعث افتادن چوب روی زمین گردد.

چوب ماهیگیری را در هنگام وزیدن باد طوری روی پایه قرار دهید که سر چوب زیاد رو به آسمان نباشد و رو به سطح آب باشد برای اینکه کمتر در معرض وزش شدید باد قرار بگیرد.(بهترین حالت برای استقرار چوب روی پایه به حالت افقی با فاصله یک متر از سطح زمین و آب است.)

 

 

ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک 

/ 2 نظر / 277 بازدید
سالار

سلام واقعا عالیه موفق باشی ممنون میشم یه سر به وب من بزنی[دست][گل]

چاوشان

درود بر شما بسیار جالب بود و نکته حساسی بود همیشه تو باد اعصابم خورد می شه و دوست دارم زود وسایل و جمع کنم حالا هم که متوجه شدم تو زمان باد نتیجه خوبی هم حاصل نمی شه . با تشکر