لب خوانی کن!!!

برای مثال طعمه های به طور کامل بلعیده شده به معنای پول بیشتر به ویژه در مسابقات شما باید عاقلانه انتخاب کرده باشید وبه طور حتم کارصحیح را انجام می دهید تا ماهی بیشتری بگیرید.

مراقب سرعت برگشت خود باشید و به مکانی که قلاب می اندازید توجه کنید و سپس کار خود را اصلاح کنید.آیا ماهی به منطقه ای که قلاب می اندازید نزدیک است یا دور؟آیا زیر اسکله است یا روی تیرک های خارجی؟همچنین اطمینان پیدا کنید که قلاب شما تیز باشد و باید دم باریک و یا انبردست به همراه داشته باشید.

(کوین وان دام) از ایالت میشیگان که دوبار برنده مسابقه ماهیگیری کلاسیک (ماهی خاردار) شده است می گوید:اگر طعمه در بالا و پشت دهان ماهی است بدانید که درست است و وقتی یک ماهی خاردار طعمه را می خورد شما باید انبردست را به همراه داشته باشید و زمان صرف کنید تا طعمه را از دهان آن بیرون بکشید و باید رنگ، سایز و مکان صحیح را انتخاب کرده با شید.

اما در مورد ماهی های دیگر چطور؟یعنی زمانی که لب خوانی چندان تاثیری ندارد.

در اینجا برخی نکات کلیدی ارایه شده است:

1.طعمه هایی که از سمت بیرون دهان ماهی گیر کرده اند:

طعمه هایی که از سمت بیرون دهان ماهی وصلند و یا در یک طرف سر آن قرار گرفته اند نشانه آن است که ماهی سعی کرده طعمه را بکشد و یا به آن آسیب وارد کند زیرا آن  را گاز گرفته است. شما به انجام کار صحیح نزدیک
شده اید ولی ممکن است کاری به درستی صورت نگیرد.(دیوی هیت) کارولینای جنوبی که قهرمان مسابقات ماهیگیری (ماهی خاردار) است می گوید:اولین چیزی که من تغییر می دهم،رنگ است. به طور حتم شما در منطقه درست قرار گرفته اید و فقط باید بفهمید که ماهی چه می خواهد!

 

2.یک ضربه و یک بار از دست دادن طعمه :

یک ضربه و از دست دادن طعمه به معنای آن است که ماهی به طعمه ضربه زده ولی از آن خوشش نیامده (این طعمه را دوست ندارد). اگر در فصل بهار این کار صورت گیرد به معنای آن است که ماهی در گذشته تخم ریزی کرده و یا حالت تهاجمی به هر چیزی که نزدیک بچه ماهی ها باشد ضربه می زند. از طعمه های نقاط کم عمق استفاده کنید و یا از یک کرم سبک کمک بگیرید که در منطقه ضربه باقی می ماند. در اوقات دیگر سال (غیر از بهار) طعمه،رنگ و سرعت برگشت را تغییر دهید تا بهترین حالت را پیدا کنید.

 

 

3.آیا طعمه روی قلاب لخت شده است؟

طعمه یا کرم را کوچک تر انتخاب کنید و یا از طعمه (buzz bait) با حاشیه و دامنه کمتر استفاده کنید و یا با برگرداندن قلاب را به شکلی نامنظم تر انجام دهید. از تقلید یک ماهی کپور استفاده کنید مانند یک ماهی پهن دارای دو سر نوک تیز و یا ماهی (Cray)،وآن را به حالت رقص درآورید (درآب نوسان داشته باشد).

ماهی خاردار دنبال طعمه می کند و به آن یک ضربه آرام می زند ولی ماهیت وحشی آن اجازه نمی دهد که همین طور آرام بماند! هدف آن است که طعمه ای داشته باشید که ماهی را بیشتر فریب دهد و به دام  بکشد. قدری با محبت تر و آرام تر رفتار کنید تابه طور کامل به طرف طعمه شیرجه بزند!!!

 

ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

/ 2 نظر / 97 بازدید
یک وبلاگنویس

سلام دوست گرامی ، با یک مطلب جدید بروز هستم ، اگر فرصت داشتید خوشحال می شوم سری بزنید . پیروز باشید

دارا

خیلی مطلب متفاوت و جالب بود فقط این ماهی تو ایران نیستش اسم این ماهی باس است که واژه درسترش بس میباشد تو ابهای گرم زندگی میکنه و کمی شبیه سوف ماهی است.باس را با انواع طعمه های اسپینینگ و پشه های دایور سطحی و شیرجه زن میگیرن