ماهی زردک (زرده)

وزن ماهی زردک به 2 کیلو گرم و طول بدنش به نیم متر می رسد.ماهی زردک در اکثر رودخانه های ایران و به تعداد نسبتا زیاد یافت می شود.

این ماهی آب های روان را بیشتر ترجیح  می دهد و اغلب در همه جای آب دیده می شود. ماهی زردک در اول بهار تخم ریزی می کند و در فصل بهار و تابستان خوب به قلاب می افتد. ماهی زردک از کرم و حشرات تغذیه می کند.

بهترین طعمه ها برای صید این ماهی خمیر و کرم است در غروب این ماهی گردش خوبی برای تغذیه دارد و می توان در این ساعات صید خوبی داشت.

ماهی زردک دهان خیلی کوچکی دارد و باید از قلابهای پایه بلند و کوچک استفاده کرد.
بهترین روش صید این ماهی روآبی با شناور و قلاب کوچک است.

چوب کاسی بهترین چوب برای صید این ماهی است.

زمانی که ماهی زردک را صید کردیم هنگام بیرون آوردن این ماهی باید دقت کرد چون تکانهای این ماهی گاهی اوقات باعث خارج شدن قلاب از دهان ماهی می گردد.

بهتر است از نخ های 30 و 35 برای صید این ماهی استفاده شود.

 

 ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

/ 6 نظر / 528 بازدید
دارا

من برای قزل الا هم از نخ 25 استفاده میکنم چه برسه به زردک اتفاقا نخ های نازک تر اگه از مارک خوبی باشن راندمان کارو بالاتر میبره پرتابهای نرمتری میشه انجام داد و ماهی کمتر متوجه مقاومت نخ میشه بخصوص که فلور کربن هم باشه.زردک یکی از ماهیهای بومی ایران که گوشت بسیار لذیذی داره البته صیدش باید کنترل شده باشه و بیش از اندازه صید نشه بهترین روش حفظ این ماهی بگیرو رها کن است من دو بار این ماهی رو از دریاچه گرفتم بسیار جنگندگی بالایی هم داره گرفتنش خیلی لذت بخش بود.

احمد طاها

میلاد جان سلام منم اول تابستون که تازه چوب وچرخ فلایمو گرفته بودم همین مشکلو داشتم فقط نباید مایوس شد و پشتکار داشت بهترین راهی که من دوباره به خودم انرژی میدم دیدن فیلم های فلای با دیدن اون فیلم ها اعتماد به نفس پیدا می کنم ولی درست میگی اون پک فلای ابو راستیتش خیلی کیفیتش پایین من اونو تو تهران دیدم نخ که اصلا ضخامتش استاندارد نیست چرخ که پلاستیکی حلقه های چوبم که مزخرف کاشکی قبل از خریدت یه مشورت با بچه ها می کردی یا از امین می گرفتی یا به خدادادی سفارش می دادی واست بفرسته یه چیز دیگه هم که هست می تونی فیلم آموزش پرتاب خانوم والف رو از فروشگاه خدادای تهیه کنی این فیلم عالی من تمام پرتابامو از اون فیلم یاد گرفتم

دارا

یه عکس از حاقه های چوبت برام بفرست و به من بگو نخط از چه نوعیه و شماره نخو چوبتو هم بگو شاید بالانس نیست یه احتمال دیگه هم میدم که نخ بک لاین کم پیچیدی همه این اطلاعاتو برام بفرست dashtin2004@yahoo.com

ابی فیشر

این عکس مال کتاب ماهیگیری حرفه ایه کار خوبی کردی به شما پیشنهاد می کنم که مقاله هاشو هم بزاری بدون منبع چون عکس مای منو بدون منبع تو کتابش گذاشته دمت گرم من حمایتت می کنم و تمام مسئولیت ها با من

ابی فیشر

من 1000 تا عکس ماهی زدک دارم که با فلای گرفتم تو سایته

علی رحیمی

سلام خوشم اومد از اطلاعات خوبت استفاده میکنم ونتیجه اشو حتما برات مینویسم.قربونت