ماهی سفید رودخانه

بیشتر کنار درختان و حاشیه آب که نیزار دارد یافت می شود.

تغذیه این ماهی ار قورباغه، ملخ، سنجاقک، کرم خاکی و جوب برک است.

طعمه های مورد استفاده برای صید ماهی سفید رودخانه به غیر از موارد بالا که ذکر شد رودۀ مرغ و دل مرغ است. بچه ماهی هم گاهی اوقات برای صید این ماهی استفاده می شود.

روش روآبی برای صید این ماهی خیلی مناسب است ولی باید دقت کرد زیرا این ماهی به سرو صدای زیاد حساس است. نباید زیاد قلاب را در اب جابه جا کنیم چون در سیستم روآبی ماهیها خیلی حساس می شوند. بهترین فصل صید ماهی سفید رودخانه ای بهار و تابستان و اول پاییز است.

فصل تخمریزی این ماهی بهار است و در بین سنگها و گیاهان آب تخمریزی می کند.

قلابهای ساقه بلند برای طعمه های ذکر شده عملکرد خوبی دارند.

طول بدن ماهی سفید رودخانه حداکثر به 120 سانتی متر و وزن بدنش به 10 کیلوگرم می رسد

 

 

 

 ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

/ 5 نظر / 1055 بازدید
دارا

میلاد جان من فکر میکنم عکسهایی که گذاشتی ماهی سفید نباشه بیشتر شبیه سرخ باله است چون اصلا اناتومی سفید رودخانه ایی با این عکس خیلی فرق میکنه اسم این عکسی که گذاشتی Roach به انگلیسی ولی ماهی سفید اسمش Chub است باله پشتی سفید انهنا داره ولی راچ نوکش تیزه سفید سره بزرگتری داره ولی مثل راچ باله مخرجی و شکمیش نارنجی به قرمز میزنه کلا بدن سفید کشیده تر و عضله ایی تره.یه سرچ بکن عکسهاش خیلی فرق داره

دارا

برام بگو مشکل چیه شاید بتونم کمکت کنم

پروانه ماهی

خوبه من یه شیلاتی ام خوشحال میشم کمکت کنم

كاويان

با سلام البته ماهي سفيد رودخانه اي را در تمام فصول و حتي زمستان هم مي شود صيد كرد با اينكه از خانواده كپورهاست ولي در زمستان تغذيه مي كند.

اصلاني

سلام بنظرم اطلاعات ارائه شده نادرست است. سفيد رودخانه اي در جريان در كف و كنار سنگ ها مستقر مي باشد و وزنش به ندرت به 2 كيلو مي رسد كه شما فرموده ايد به 10 كيلو!!! مي رسد.