معرفی چند پشه فوق العاده حرفه ای (قسمت پنجم)

Mather
      

مواد مورد نیاز ساخت:

Tag:

Gold Tinsel and
Scarlet Floss

Tail:

Peacock Sword

Body:

Black Ostrich
with a waist of Pale Green Floss

Wing:

Brown Speckled
Hen, Partridge, or Pheasant

Hackle:

Brown Speckled
Hen, Partridge, or Pheasant

Head:

Read

ماتر توسط چارلز اورویس ساخته شده بود و توسط دوست و همراه  ماهیگیری او، آقای چنی "به این نام نامیده شده است. پشه خود  از نام فرد ماتر ، سردبیر ماهیگیری جنگل و جریان "گرفته شده است.

 

Oconomowoc

       

مواد مورد نیاز ساخت:

Tail:

Ginger (Hen Cape
used)

Body:

Creamy Yellow

Wing:

Cinnamon Woodcock
(Ruffed Grouse secondaries used)

Hackle:

White and Dun
Deer's Tail

Head:

Red

Henshall برای مدتی در Oconomowoc ، ویسکانسین ، جایی که او به عنوان اولین شهردار شهر زندگی می کردند. او این پشه را در سال 1872 ساخت و نام آن را پس از شهر و دریاچه  ، به سواحل این شهر گذاشت. الگو بر اساس دستور العمل Henshall است که در کتاب خود از باس سیاه یاد شده است. اگرچه Henshall ساختمان دنده های هر چیز را در کتاب خود اشاره نمی کند ،  در صفحه پشه های مورد علاقه و تاریخ آنها ، دنده را نشان می دهد که منطبق بر رنگ آمیزی دم و سر قرمز. پشه نشان داده شده است در این صورت Henshall مشخص کرده دنده ها بدون گره خورده است.

 

Ondawa

       

مواد مورد نیاز ساخت:

Thread:

Red

Tag:

Oval Gold
Tinsel

Tail:

Black Goose

Body:

Read 2/3 Pale
Green floss, front 1/3 Orange Seal

Rib:

Oval Gold
Tinsel

Wing:

Matched Ringneck
Pheasant Body Feathers

Hackle:

Brown Hen
Collar

با توجه به ماربوری "Ondawa پشه باس ، که نام داده شده است نام قدیمی هند متعلق به یک رودخانه کوچک در دره کوه های سبز است."

 

Polka

       

مواد مورد نیاز ساخت:

Tail:

Cream under Brown
Goose

Body:

Red Floss

Rib:

Gold Tinsel

Hackle:

Red

Wing:

Natural Guinea
Fowl

رقص لهستانی پولکا یکی دیگر از پشه های  Henshall دکتر جیمز ، که تقریبا به طور قطع در طول زمان خود ساخته شده در سین سیناتی و کنتاکی منقوط باس و Smallmouth باس به طوری مشترک در رودخانه اوهایو در طول روز Henshall استفاده می شود. این برای اولین بار در سال 1870 گره خورده است و نسبتا محبوب باقی مانده است تا امروز. او در کتاب خود بیشتر در مورد سیاه باس ، Henshall می گوید : "هر ماهی گیر به زودی چند پشه برای ماهیگیری خود اتخاذ میکند  ، که هیچ یک از آن ذکر نکرده اند ، اما او با به استفاده از آنها راه خود را ادامه خواهد داد ، و به آنها سوگند خورده در همه موارد ؛ و این یکی از امتیازات شکوه از هنر انجمن گفتگوی است. "

 

Silver Lady 
     
مواد مورد نیاز ساخت:

Tag:

Oval Silver
Tinsel and Scarlet Floss

Tail:

Peacock Sword

Butt:

White Ostrich
Herl

Body:

Flat Silver
Tinsel

Wing:

Light Gray Goose
Breast

Shoulder:

Jungle Cock and
Peacock Sword

Hackle:

Brown Head: White Ostrich
Herl

بانوی نقره ای توسط آقای MO Lownsdale از پورتلند ، اورگان ساخته شده است. این پشه ماهیگیری در پولادسر سواحل اقیانوس آرام انجام شده. Lownsdale از این پشه ، نوشته : "پشه ما تا حدی مانند پشه باس ساخته شده ، تقلید از حشرات ندارد ، اما نشان می دهد تقریبا به ظاهر از بید معمولی در حال حاضر سه رقم از آن یافت می شود و در شماره 1 بسیار رضایت بخش می باشد که بانوی نقره ای است..  ، گره خورده با بدن نقره ای ، hackles قهوه ای ، تخته سنگ بال های رنگی ، و اغلب streamers نقره ای برای دم. "

 

Tipperlin

       

مواد مورد نیاز ساخت:

Tag:

Oval Silver
Tinsel and Scarlet Floss

Tail:

Yellow, Scarlet,
and Black Goose

Butt:

Peacock Herl

Body:

White Floss

Rib:

Fine Oval Silver
Tinsel and Scarlet Floss

Wing:

Guinea Fowl
Flank

Hackle:

Black Head: Red Wood

این پشه توسط مری ماربوری  اورویس آفریده شده است. برای یکی از دوستان نزدیک خانواده اورویس، خانم Mattie ویلیامسون ، که این شخص "اغلب در کنار جدول پشه ، گلدوزی در دست است و یا با خواندن با صدای بلند مشغول بود." خانم ویلیامسون از ماربوری درخواست کرد  که "یک پشه بر خلاف هر چیزی که او قبل از آن ساخته است ، برای او بسازد که نام خود بر او باشد Tipperlin ، نام او به این پشه که از خانه دوران کودکی خود در اسکاتلند بود گرفته شده است.

 

البته نکته قابل توجه این است که همگی این پشه هایی که نام برده شده  چه در پست های قبلی و چه در پست های بعدی را می توانید در ایران و هر جای دیگر دنیا مورد استفاده قرار دهید.

 

 

پایان قسمت پنجم

ترجمه تمامی متن ها به عهده خودم بوده است اگر جایی را خوب ترجمه نکرده ام به بزرگی خودتان ببخشید

 

ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

/ 1 نظر / 88 بازدید
دارا

بیشتر این پشه ها به اثار هنری شبیه هستند تا طعمه ماهیگیری ولی خیلی زیبا بافته شدند و تو نوشته هات من متوجه شدم سازندگان اینها از یه چیزی برای بافتنشون الهام میگرفتم مثلا رقص یا موسیقی یا مکان خاصی که یه احساسی به ادم میده یا نوع لباس ادمها . جالب بود تا حالا در مورد ایده ساخت حشرات فانتزی من جایی مطلبی نخونده بودم خیلی متفاوت بود و من لذت بردم. یه جا نوشته بودی محل فولاد سر این اسم محل نیست فکر میکنم یه جور قزل الای بزرگ باشه به نام سر فولادی است.