جنگ در شمال(قسمت 8،9،10)

این حمله، یک عکس العمل طبیعی بود ولی جالب است که حتی یک گاز هم به طعمه نزدند.

با این وظعیت من در کار آزمودن طعمه های مختلف بودم و به تنوع رنگی آنها هم توجه داشتم و فکر می کردم با این کار مشکل حل می شود.

در پایان روز، دوستم دوستم از هشت باری که قلاب انداخته بود، هفت اردک ماهی گرفته و روی زمین انداخته بود، در حالی که من فقط توانسته بودم پنج اردک ماهی رابه سوی تور برانم.

موفقیت دوستم در گرو آن بود که او طعمه خود را به آرامی هرچه تمام تر جمع میکرد اما کلیه اصلیِ ماجرا،کنترل فوق العاده ای بود که بر روی طعمه خود داشت و می توانست به موقع ضربه بزند به صورتی که با انگشت سبابه اش ریسمان را می کشید ورها می کرد، به سرعت و به طور تقریبی در یک لحظه.بدینسان طعمه یک تکان ناگهانی می خورد که توجه ماهی را به خود جلب می کرد.

درگرمای تابستان، به نظر میرسد درجه حرارت بالای آب، اردک ماهی را سُست و بی حال می کند چنانکه تمایلی به تعقیب طعمه هایی که سریع حرکت می کنند از خود نشان نمی دهد.

در این مواقع طعمه را تغییر دهید، به طور مثال به جهت اندازه،فرم ، رنگ و یا...؛مشکل در انتخاب طعمه نیست و ساده تر از آن است که فکر می کنید:پرتاب ومهم تر از آن جمع کردن طعمه است که ایجاد مشکل می کند که یا خیلی سریع و تند جمع می کنید و یا خیلی آهسته و آرام.

9.بر آب ضربه بزنید:

راه دیگری که اردک ماهی سرگردان را بر می گرداند و به دام شما می اندازد این است که به طور مداوم در آب تلاطم ایجاد کنید و تا صید اردک ماهی این کار را متوقف نکنید.

گاهی اوقات وقتی اردک ماهی ضربه محکمی به طعمه شما می زند اما به جای آن که آن را در آرواره های نیرومندش بگیرد رهایش می کند.

وضع از این قرار است که اردک ماهی تصور می کند موجودی به حریمش تجاوز کرده است است و از  این رو سعی می کند آنرا بترساند و از آنجا فراری دهد.

حال اگر از آن سو به ماجرا نگاه کنیم اردک ماهی برای یک حمله تمام عیار خیلی هم حیوان مطیع و آموزش پذیری است.

در هر صورت پرتاب های مکرر به نوعی به اردک ماهی یاد میدهد که همیشه نسبت به طعمه واکنش نشان دهد، تحریک شود و برای خوردن به آن حمله کند.

وقتی طعمه خودتان را به آهستگی جمع  میکنید در واقع تلاش می کنید یک اردک ماهی سرگردان را فریب بدهید و همین کار گاهی اوقات احتمال یک حمله شدید را افزایش می دهد.

 

10. در حرکات خود خلاقیت به خرج دهید:

بسیار پیش می آید که ماهیگیران چرخ خود را دستکاری کنند تا حرکت آن، سرعت ثابت و یکنواختی داشته باشد و از هرگونه حرکت اضافی طعمه پرهیز می کنند.

اولین باری که با رفیق ماهیگیری ام رفتم و ماهی گرفتم، دیدم پس از پرتاب قاشقک پارویی 15 سانتی متری اش، آن را بطور نامنظمی جمع کرد.

این کار او باعث شد آن طعمه بزرگ در زیر آب دستخوش حالتی شبیه به رقص شود در عین آن که مثل یک پیکان تند و تیز حرکت می کردو اردک ماهی نمی توانست در مقابل آن مقاومت کند.پس وقتی دیدید از پرتاب ها و جمع کردن های معمول نتیجه نگرفتید، سعی کنید به طور خلاقانه ای در حرکت لانسه یا قاشقک خود تغییر و تنوع ایجاد کنید.

فکر می کنید این بار که به ماهیگیری می روید،کار تازه ای بکنید، حرکت دیگری به طعمه خود بدهید یا حداقل یکی از آن 9 تاکتیک را امتحان کنید، به طور حتم پشیمان نمی شوید،شاید که تعداد قابل توجهی اردک ماهی بزرگ در تور زنده نگهدارتان بپرند.

پایان ده قسمت روشهای صید اردک ماهی

 

ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

 

/ 6 نظر / 264 بازدید
رسول امیری

سلام عزیزم باحال بود مبارکت باشه[ماچ]

رسول امیری

سلام عزیزم باحال بود مبارکت باشه[ماچ]

رسول امیری

سلام عزیزم باحال بود مبارکت باشه[ماچ]

رسول امیری

[ماچ]سلام عزیزم باحال بود مبارکت باشه

امیرفیشر

سلام تبریک میگم انشا الله موفق باشی .

دارا

خیلی خوب بود جالب و متفاوت