ماهی فیتوفاگ (کپور نقره ای)

این ماهی بدنی کشیده و نسبتا پهن دارد، فلسهای(پولک) بسیار ریز با رنگ نقره ای یکدست دارد. سرش نوک تیز و دهانی روبه بالا و کوچک دارد.

زیر شکم این ماهی از زیر سر تا دم یک تیغه غضروفی با حالت برندگی دارد.

ماهی فیتوفاگ به طول 120 سانتی متر و وزن 40 کیلوگرم می رسد.

این ماهی در موقع خطر دست به پرشهای بلندی می زند و چند متر در آسمان پرش می کند.

ماهی فیتوفاگ از پلانکتونها و حشرات داخل آب تغذیه می کند و در فصل بهار تخم ریزی را شروع کرده و تعداد تخمهایش کمتر از ماهیان دیگر است.

ماهی فیتوفاگ برای صید عمومیت خاصی ندارد و طرفداران کمی برای صید دارد و علت آن بی میل بودن این ماهی به طعمه هایی است که برای صیدش مورد استفاده قرار می گیرند.

بعضی از ماهیگیران از خمیر صفت برای صید ماهی فیتوفاگ استفاده می کنند ولی همیشه جواب مطلوب نمی دهد.

       

 

رادتمند شما میلاد فیشر

عینک

/ 4 نظر / 855 بازدید
asalchat

سلاممممممممم عزیزم خوبی؟ [گل] وبلاگ باحالی داری کلی باهاش حال کردم مخصوصا نوشته هات زیباست [گل][قلب] عزیزممممم من عاشق یه چت رومم که میخوام به تو هم معرفی کنم[قلب] دوست دارم همیشه بیای و اسم قشنگتو توی چت روم ببینم [خجالت] اینم آدرس چت روم >>>>>>>>> www.asalchat.ir>>>> www.asalchat.com به دوستاتم بگو بیان که به راحتی با هم چت کنید... قول میدم دوستای خوبی پیدا کنی گلمممممم حتما بیا ... فقط یک بار امتحان کن عزیزم... برای راحتی کار توی گوگل بزن عسل چت و بیا پیشمون[گل] میتونی وبلاگ زیبایت رو به بچه های روم هم معرفی کنی [گل] بهترین مکان برای دوستی سالم فقط و فقط عسل چت همیشه منتظرتیم بای گلممممممم[گل][گل]

دارا

اگه بشه این ماهی رو تو اب دید میشه جلوش پشه انداخت و با اون گرفتش

حمید عزیزی

اطلاعات شما بسیار کم است

حمید عزیزی

اطلاعات شما بسیار کم است