استراتژی های قزل آلا

از بالا تا پایین :

اکثر طعمه هایی که برای شکار ماهی های قزل آلا پاییزی بکار می روند باید یا طعمه های ریز و خشک باشند و یا استریمرهای (streamer) درشت باشند.طعمه های متصل به (CDC(cut the canardدارای بال های CDC بسیار خوب عمل می کنند زیرا در سطح آب و یا زیر سطح آب ماهی را شکار می کنند و درست مانند may flies عمل می کنند.

بهترین نکته در مورد ماهی های زیتونی رنگ،این کار که به طور معمول اواسط تا اواخر صبح تخم ریزی میکنند و بزرگ ترین ماهی در روزهایی که ماهیگیری زیاد شده و یا حتی روزهای برفی دیده می شوند. در آب های که آرام ترند به دنبال ماهی ها بگردند که کم کم به بالای آب می آیند.از آنجا که اکثر رودخانه ها در فصل پاییز کم عمق تر می شوند و زلال ترند(در مقایسه با بهار) لذا باید با دقت بیشتری وارد آب شوید و حرکات ظریفی داشته باشید.اگرقلاب خود را بالای یک ماهی قزل آلا انداختید ویا طعمه خود را در زمان نامناسب کشیدید،این ریسک را می کنید که ماهی به بخش های پایین تر برود.

اگرچه انداختن قلاب به صورت الگوهای کوچک در زمان تخم ریزی جالب است ولی اگر به دنبال lunker های واقعی هستید بهتر است برخی از طعمه های گوشتی استفاده کنید. ماهی های قزل آلای درشت شکارچیان پرخوری هستند که طعمه های درشت را انتخاب می کنند مانند طعمه ماهی Cray fish و حتی ماهی های قزل آلای کوچکتر.

وضع هوا را بررسی کنید

اغلب هرچه هوا بدتر باشد،ماهیگیری رودخانه ای بهتر خواهد بود زیرا ماهی ها در روزهای ابری کمتر محتاطند.قزل آلای وحشی به طور عادی به محض دیدن طعمه به آن ضربه می زند بنابراین اگر به یک نقطه چندین بار قلاب بیندازید بدون اینکه ضربه ای به طعمه زده شود، به نقطه دیگری بروید. قزل آلاهای درشت به طور معمول تنبل اند و ترجیح می دهند در آب های آرام بمانند که دسترسی به شکار آسان است.هرچه که جریان آب را نامنظم سازد و در طول ساحل تلاطم ایجاد کند مستحق یک یا دوبار قلاب انداختن است.

این 5 طعمه خاص پاییز ماهی های درشت است:

1.(بلدار رابر گلز) ممکن است بسیار زرق و برق دار به نظر برسد ولی ماهی های درشت عاشق آنند.

2.(طعمه های (nymph)، نظر قزل آلاهای در حال تخم ریزی رابه خود جلب می کنند.

3.(طعمه جان ویلسون تروت کداک)در رودخانه کاربرد دارد. 

4.(استریمر (اگری گاست) یکی از مهمترین طعمه هایی است که تا به حال بسته شده است.

5.(بارز اسلاپ بوستر) مناسب برای رودخانه ها است.

 

با ارز پوزش به علت کمی وقت نتوانستم از عکسهای رنگی استفاده کنم

 

ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

/ 2 نظر / 377 بازدید
دارا

جالب بود به خصوص الان که فصل پاییزه

محمد

بسیار ممنون