میلاد فیشر - دنیای ماهیگیری


+ جنگ در شمال (قسمت چهارم)

10 درس برای صید اردک ماهی های بزرگ

قسمت چهارم

4.با آرامش و ظرافت کار کنید:

در فصل بهار اردک ماهی ها به نقاط کم عمق می روند و شما آنها را زیر نور آفتاب می بینید، در این شرایط یک طعمه تند و تیز و سریع به هیچ وجه توجه اردک ماهی را به خود جلب نمیکند. اینجا استفاده از یک تاکتیک زیرکانه، به مراتب نتیجه مناسب تر و مطلوب تری به دنبال خواهد داشت.

 

بقیه در ادامه مطلب...


به عنوان گام نخست، با حرکتی ظریف سطح آب را متلاطم کنید، به طور مثال یک ماهیک شناور را پرتاب کنید و آهسته آن را بازگردانید تا آن که طعمه شما به محدوده (حدود 3 متری) اردک ماهی برسد.

بعد آهسته آن را پایین ببرید و در آب غوطه ور سازید. ممکن است ماهیک، خوب کنترل نشود و جایی که شما می خواهید نرود، اشکال ندارد، به سرعت کارخود را مثل قبل تکرار کنید.

در این مورد حتی می توانید به کاربرد یک طعمه پر جُنب و جوش فکر کنید. این طعمه را به سمت آن طرف ماهی (به طوری که ماهی میان طعمه و شما قرار گیرد.) پرتاب کنید و بعد بلافاصله آهسته آن را جمع کنید و در حین جمع کردن از تکان ها و حرکت های ناگهانی و سریع غافل نباشید.

به نظر نمی رسد اردک ماهی بتواند برابر این تکنیک مقاومت کند. البته حتم داشته باشید این تکنیک در نهایت سکوت و آرامش کاربرد دارد-به هیچ وجه صدا نکنید و از تولید هرگونه صدای اضافی بپرهیزید مبادا که صید شما بترید و بگریزد.

برای کاربرد این تاکتیک از طعمه شناور استفاده کنید مانند:

Rapala Skitter Walk یا  Skitter Prop

Mister Twister Top Prop

Heddon Dying Flutter یا Rebel Prop R یا  Buzzin Frog

 

پایان قسمت چهارم

بقیه در پست های بعدی...

 

 ارادتمند شما میلاد فیشر

عینک

نویسنده : میلاد فیشر ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٩ مهر ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک